Podróż w niesamowity świat

Niesamowity świat “Wiedźmina”

Kiedy zapytasz kogokolwiek o najbardziej znaną polską grę komputerową, odpowiedź będzie jedna: “Wiedźmin”. Wszyscy wiedzą, że jej scenariusz powstał na kanwie serii powieściowej “Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego. Perypetie tytułowego bohatera, białowłosego Geralta, podróżującego z niezawodną klaczą Płotką, pokochały miliony fanów. Jego przyjaciel, Jaskier, stał się najbardziej rozpoznawanym książkowym bardem. Zadziorna Yennefer, obiekt westchnień Geralta, została kultową już “czarodziejką o fiołkowych oczach”. Swego czasu, pełna przygód historia szturmem pobiła światowy rynek.

Nowe życie powieści Andrzeja Sapkowskiego

Ostatnimi czasy serca fanów oryginalnej serii znów zabiły szybciej. To wszystko za sprawą serialu na Netflixie z Henrym Cavillem, wcielającym się w tytułową postać. O uniwersum znów zrobiło się głośno, rozgorzały dyskusje nad tą produkcją. Wybór obsady, decyzje scenariuszowe: to wszystko wzbudziło nie lada emocje wśród wielbicieli “Wiedźmina”. Ale czy w ogóle możliwe jest zrobienie dobrej adaptacji, która zadowoli wszystkich? Efekt burzy medialnej z pewnością można uznać za pozytywny: wzrosła sprzedaż gadżetów związanych z serią, a przede wszystkim książek. Można powiedzieć, że zyskały nowe życie.

Nie ma lepszego pomysłu na prezent, niż ciekawa książka!

Zawsze masz dylemat, kiedy czas wybrać prezenty na dzień chłopaka? Do głowy przychodziły Ci różne pomysły:

– elegancki zegarek,

– drogie perfumy,

– kubek z zabawnym napisem,

– nowe słuchawki,

– zestaw narzędzi dla majsterkowicza

Ale… to wszystko już było? Może pora na coś innego, bardziej oryginalnego. Może by tak książka? Bo kto powiedział, że ludzie nie czytają już książek? Bzdura. To świetny i unikalny pomysł: “Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego powinien zdecydowanie znaleźć się na jego półce. Nieważne, czy jest fanem gier, fantastyki, czy najnowszych seriali. Niesamowity świat wykreowany w powieści, tajemnicza przepowiednia, porywająca męska przygoda… Czy może być coś lepszego?

 

Tagged , , ,